MĖNULIS HOROSKOPE. PROBLEMATIŠKAS MĖNULIS HOROSKOPE

Mėnulis-arčiausiai Žemės esantis dangaus kūnas, Žemės palydovas.  Mėnulis turi įtakos procesams Žemėje, pvz., potvyniams ir atoslūgiams. Mėnulis, judėdamas aplink Žemę, atspindi Saulės šviesą nuo įvairių savo paviršiaus pusių, ir teigiama, jog turi įtakos ir žmogaus gyvenimui, jo savijautai, emocijų išraiškai (ypač moterims). Mėnulis yra greičiausiai judanti planeta (tiksliau tai ne planeta, bet astrologijoje vadinama planeta, nes tiek planetos, tiek šviesuliai turi tas pačias funkcijas)  iš visų. Skiriamas taip vadinamas siderinis ir sinoidinis mėnulio mėnuo. Mėnulio orbitos periodas, per kurį Mėnulis apkeliauja aplinkui Žemę žvaigždžių žvaigždžių atžvilgiu  vadinamas sideriniu laikotarpiu, trunka apie 27.3 dienos. Per Zodiaką  horoskope Mėnulis pereina per šį laikotarpį. Laikotarpis, per kurį pasikeičia visos Mėnulio fazės, vadinamas sinoidiniu periodu, trunka apie 29.5 dienų. 

Saulė ir Mėnulis horoskope rodo mūsų asmenybės branduolį. Mėnulis-tai emocijų išraiška, pasąmonė, įgimti įpročiai, instinktai, adaptacija, nuotaikos, emocinė sfera, nuotaikų ir emocijų kaita, imlumas, reakcijos, permainos, kaip žmogus reaguos į išorės poveikį, kitų elgesį, gebės prisitaikyti, adaptuotis, tai, kas svarbu kasdieniniame gyvenime. Probleminis Mėnulis-problemos su adaptacija. Kur Mėnulis-ten mes atiduodame savo širdį. Buitis.  Atstovauja moteriškąjį pradą- motina, žmona, moteris.

Problematiškas Mėnulis horoskope. Kartais Mėnulis horoskope yra problematiškas (tai sąlyginė sąvoka, vienoj sferoj ar atveju tai pvz., gali būti gerai, o kitoje-blogai). Galimi atvejai:

Pirmas atvejis- kai Mėnulis sudegintas Saulėje. Reikėtų paminėti, kad šiuolaikinėje astrologijoje nemažai mokyklų ignoruoja planetų sudegimą, traktuoja kaip susijungimo aspektą. Viduramžių  astrologų (G. Bonati) buvo laikoma, kad sudegęs Mėnulis -artėjantis nuo 15 laipsnių iki Saulės, ir tolstantis iki 12 laipsnių nuo Saulės. Šiuolaikinėje astrologijoje paprastai imami siauresni orbisai- paprastai kokie 8 laipsniai artėjantis ir tolstantis, tačiau dėl orbisų vieningos nuomonės nėra , tai ginčitynas klausimas. Taigi kai Mėnulis (ar kita planeta) sudegintas Saulėje,  jis nematomas danguje, tačiau tai nereiškia, kad sudeginta planeta, jos temos išnyksta iš gyvenimo, tik, kaip teigiama, kad, kad ši sudeginta planeta (šiuo atveju kalbame apie Mėnulį)  bus kontroliuojama to, už ką atsakinga Saulė horoskope. Planeta tampa valdoma Saulės, ar ji leis tai planetai kažką daryti, pasireikšti, ar ne,  t.y. planeta praranda savarankiškumą, galimybę savarankiškai spręsti. Teigiama, kad elekcijose sudegintas Mėnulis yra blogai bet kokiems pradėjimams, išskyrus tuos, kurie norite, kad liktų paslaptyje

Kitas atvejis, kai Mėnulis problematiškas-randasi Skorpiono, Ožiaragio Zodiako ženkluose (randasi Zodiako ženkluose, kur yra kritęs, tremtyje). Ožiaragio ženkle Mėnulis tremtyje- tai ženklas, priešingas ženklui, kurio valdovas planeta yra. Čia, teigiama, planeta yra labiausiai nelaisva, silpniausia išreiškiant savo pagrindines savybes.  Skorpione Menulis laikomas kritusi planeta, tai ženklas, priešingas ženklui, kuriame ji egzaltuoja. Šioje padėtyje teigiama, planeta praranda tam tikras esmines savybes.  Be to, teigiama kad tiek Mėnuliui, tiek kitai planetai,  kuri randasi tremtyje, kritusi, būdinga tai, kad ji reiškiasi nestabiliai, neprognozuojamai, nepatikimai.

Taip pat teigiama, kad chorarinėje, elektyvinėje astrologijoje, kai Mėnulis atsakingas už reikalą, taip pat nėra gerai, kai Mėnulis yra artėjančiame aspekte su planeta, kuri yra Zodiako  ženkle, kuriame planeta yra tremtyje, ar kritusi, šiuo atveju galima kokia nors niekšybė.  

Taip pat viduramžių astrologai išskirdavo problematišką  zoną, vadinamą „Sudegęs kelias“, arba „Via Combusta“ (Šiuolaikinėje astrologijojoje į  tai  atsižvelgiama retai). Tik visai nėra vieningos nuomonės, konkrečiai kuri Zodiako atkarpa yra Via Combusta. Tik pirmiausia išskiriama pagal tai, kad čia ta  vieta, kur silpni šviesuliai-Saulė, Mėnulis, ir stiprios planetos malefaktoriai-Marsas, Saturnas, todel gyvenimo eiga apsunkinta. Paprastai apibrėžiama, tai antra Svarstyklių ženklo pusė, pirma Skorpiono pusė, bet skirtingų autorių įvairiai buvo apibrėžiama, pvz.,  nuo 15 laipsnio Svarstyklių ženklo iki 15 Skorpiono, kiti- nuo 19 Svarstyklių laipsnio iki 3 Skorpiono laipsnio, kiti- nuo 13 Svarstyklių laipsnio iki 13 Skorpiono.

Kai Mėnulis yra opozicijoje ar kvadratūroje, susijungęs  su planetomis malefaktoriais -Saturnu, Marsu. Išimtis-nebent yra abipusė recepcija-kai kiekviena iš planetų randasi kitos valdomame ženkle  ar egzaltacijoje- jeigu yra abipusė recepcija, šie aspektai ne tokie kenkiantys (planetos linkusios prisitaikyti, priimti viena kitos taisykles, atsižvelgia į viena kitos interesus).

Kai Mėnulis jungiasi su Mėnulio mazgais, tiek kylančiu, tiek besileidžiančiu (pietiniu, šiauriniu), tai rodo, kad kartais gyvenimą įtakoja  tam tikri viršasmeniniai, nepriklausomi nuo mūsų faktoriai, ko mes negalim kontroliuoti, ir mus tarsi neša srovė. Tai nereiškia, kad tai visada blogai, tiesiog sunkiau kontroliuojamos aplinkybės, žmogus mažiau savarankiškas valdant savo likimą.

Atskiras straipsnis apie Mėnulį be kurso 

Mėnulio tranzitai. Mėnulio tranzitai trunka labai trumpai, paprastai pasireiškia ne įvykių, o emocijų lygyje. Taip pat gali tureti įtakos ir mūsų savijautai, sveikatai. Ne visi vienodai jaučia Mėnulio fazes, Mėnulio tranzitus,  tai kažkiek priklauso nuo kaip išreikštas Mėnulis žmogaus horoskope, pvz., Mėnulis labiau išreikštas, jei randasi Vėžio ženkle, išreikšta Vandens stichija žmogaus horoskope.

Čia reikia žiūrėti tranzitinio Mėnulio aspektus su planetomis gimimo žemėlapyje. Saulės ir Mėnulio susijungimas kaip minėta, įvyksta tada, kai prasideda naujo Mėnulio fazė. Gali kažkiek trūkti energijos, jėgų kažkuom užsiimti. Mėnulio-Merkurijaus susijungimas- emocionalus bendravimas, norisi kontaktų, pokalbių, nuotaikai gali turėti įtakos kažkokia gauta informacija. Mėnulio-Veneros susijungimas-gera, maloni nuotaika, noras užsiimti maloniais dalykais. Mėnulio- Marso susijungimas-nevaldomos emocijos, kantrybės trūkumas, susierzinimas, skubėjimas

faz

Similar Posts