Akmenys ir planetos

Akmenų savybėms ir jų poveikiui  daug dėmesio buvo skiriama dar Senovės Rytuose, buvo manoma, kad akmenys-tai žvaigždžių skeveldros.  Teigiama, kad akmenys (pvz., tokie kaip kvarcas, ametistas, topazas,  ir t.t.), ir planetos, turi savo energiją. Akmens energija gali padėti atsiskleisti tam tikroms žmogaus savybėms, sugebėjimams, teigiama, kad akmenų pagalba galima koreguoti pažeistų planetų  (gimimo horoskope) neigiamą poveikį ir pan.

Dažniausiai akmenys skirstomi pagal Zodiako ženklą, tačiau tai yra kažkas panašaus kaip ir bendras horoskopas pagal Zodiako ženklą, ir čia jei paieškotumeme informacijos internete, nuomonės apie tai koks akmuo kokiam Zodiako ženklui priskiriamas,  labai skirsis. Kartais akmuo parenkamas kaip talismanas, pagal ascendento (horoskopo) planetą – valdovą. 

Astrologiškai akmenys gali būti klasifikuojami pagal atitikimą planetoms (Saulės akmenys, Mėnulio akmenys ir pan. ). Pvz., Saulės akmenys suteikia daugiau energijos, skatina optimizmą, padeda socialinėje ar kūrybinėje realizacijoje. Merkurijaus akmenys padeda mentalineje adaptacijoje, kelionėse, mokymosi procese ir pan. Kai kurie akmenys gali turėti ne vienos planetos energiją.  Taip skiriant akmenis nemažai reikšmės, bent pagal kai kuriuos autorius,  turi akmenų spalva.

Taigi, kaip akmenys siejami su atitinkamomis planetomis pagal spalvą:

Saulės akmenys – geltonos, oranžinės, aukso spalvos. Tai, pvz., gintaras, citrinas. 

„Saulės” akmenys gali suteikti daugiau gyvybinės energijos, optimizmo, pasitikėjimo savimi, padeda būti ryškiems, padeda išreikšti save, skatina atskleisti kūrybinius sugebėjimus. 

Mėnulio akmenys –baltos, švelnių šviesių spalvų. Tai, pvz., mėnulio akmuo, selenitas, perlai. 

„Mėnulio” akmenys ramina,  jausmingumo, empatijos, psichologizmo vystymas, intuicija, moteriškumas, padeda nusiteikti šeimyniniam gyvenimui. 

Merkurijaus akmenys – margi, įvairiaspalviai-agatas ir kt. 

„Merkurijaus” akmenys padeda mentalinėje adaptacijoje, informacijos paieškoje, užmezgant ryšius, mokantis, kelionėse. 

Veneros akmenys– rožiniai, žali. Rožinis kvarcas, malachitas, žadeitas ir t.t.  Meilė, partnerio pritraukimas, padeda atskleisti moteriškumą, pajausti džiaugsmą, gyvenimo malonumą. Kai kurie akmenys  siejami su pinigais, gerove, pvz., malachitas. 

Marso akmenys – raudonos spalvos ( į rudumą), vyšninės, metalo. Akmenys-granatas, hematitas ir kt. Skatina aktyvumą, pasitikėjimą savimi, ryžtingumą, konkurenciją. Aistringi santykiai. 

Jupiterio akmenys  –mėlynos, violetinės spalvos. Akmenys-ametistas, lazuritas ir kt.  Socialinis, dvasinis augimas. 

Saturno akmenys –juodos, tamsių spalvų. Obsidianas, gagatas, dūminis kvarcas ir kt. Padeda vystyti tokias savybes, kaip praktiškumas, kantrybė, disciplina, asketiškumas, nešališkumas, atsakomybė už save, kai reikalingas susikaupimas sudėtingose situacijose. 

Kaip nešioti akmenis, nuomonės taip pat skiriasi. Vieni teigia, kad jis turi liestis su kūnu, kiti, kad turi būti žmogaus auros ribose. 

Similar Posts