Saulės ir Mėnulio užtemimas astrologijoje

Mėnulio jaunatis astrologiškai reiškia Mėnulio ir Saulės susijungimą, Mėnulio ir Saulės opozicija- Mėnulio pilnaties fazė. Saulės užtemimas visada įvyksta tuo metu, kai Mėnulio jaunatis (Saulės ir Mėnulio susijungimas), o Mėnulio  užtemimas-tais atvejais- kai yra Mėnulio pilnatis.Tačiau to nepakanka, užtemimai yra susiję su taip pat astrologijoje naudojamais   Mėnulio mazgais (pietinis ir Šiaurinis).  Nors yra, sakykim Saulės ir Mėnulio susijungimas 0 laipsnių plokštumoje,  tačiau užtemimas gali neįvykti, nes Mėnulis ir Saulė ne tame pačiame lygyje  Menulis juda per Ekliptiką tam tikru kampu, o vietos, kur jis kerta ekliptiką, vadinamos  Mėnulio mazgais (pietinis-kai Mėnulis eina žemyn Ekliptikos -Šiaurinis-kai eina aukštyn). Saulės užtemimas vyksta jauno Mėnulio fazėje, kai yra  Menulio  susijungimas su Saule ir ir jis kertasi su Ekliptika (toje vietoje kur yra  Mėnulio mazgai ir Mėnulis yra maždaug tame pačiame lygyje, kaip Saulė). Mėnulio užtemimas įvykta pilno Mėnulio fazėje(Saulės-Mėnulio opozicija) ir jis kertasi su Ekliptika (yra maždaug tame pačiame lygyje, kaip Saulė).

 

 

 

 

Užtemimai gali vykti  tais laikotarpiais,  kai Saulė  arti Pietinio ir Šiaurinio Menulio mazgų ir tai būna du kartus apie mėnesį laiko. Per metus gali vykti iki 7 Saulės ar Mėnulio užtemimų. Paprastai ne mažiau kaip po 2 Saulės ir Mėnulio užtemimus.

Saulės ir Mėnulio užtemimas gali būti pilnas,  dalinis, pusšešėlinis.  Astrologijoje , paminėtina, yra naudojami  aspektams orbisai, susijungimams paprastai iki 10 laipsnių, šiuo atveju tai pat (vieningos nuomonės, kokį orbisą naudoti,  nėra).

Kaip nustatyti, ar yra Mėnulio ar Saulės užemimas gimimo žemėlapyje. Šiuo atveju ir Saulė, ir Mėnulis turi būti susijugę su kuriuo nors Mėnulio mazgu iki maždaug 10 laipsnių (šiek tiek daugiau ar mažiau, kaip kam atrodo). Priklausomai, koks užtemimas, Saulės ar Mėnulio- susijungimas bei jų susijungimas su kuriuo nors mazgu  iš vienos pusės (Saulės užtemimas), arba Saulė ir Mėnulis susijungę su skirtingais Mėnulio mazgais ir yra opozicijoje – Mėnulio užtemimas.  

Kadangi Mėnulio mazgai horoskope aspektuoti (yra susijungimas su Saule, Mėnuliu), jie yra išreikšti, labiau fatališki, turi didesnę reikšmę horoskopo savininkui (Šiaurinis Mėnulio mazgas verčia priimti kažką naujo (įvykiai, žmonės ir pan.), o pietinis mazgas-atsisakyti kažko, kas atgyvenę ir tai ne visada priklauso nuo mūsų valios). Ir horoskopo būstai, kuriuose randasi tokie aspektuoti Mėnulio mazgai, tuo pačiu Saulė, Mėnulis, yra reikšmingesni, labiau fatališki, karmiški.  Be susijungimo su mazgais, kaip mineta, tokiais atvejais yra Saulės ir Mėnulio susijungimas arba opozicija. Galime rasti nuomonę,  kad planetų, ypač Mėnulio sudegimas  Sauleje, nėra labai gerai (galimos kokios nors psichologinės,  emocinės problemos, pvz., kartais sunku įsisąmoninti savo emocijas, per daug įsitempę ir pan.,  psichologinės problemos, susiję su Mėnulio funkcijomis (pvz., rūpinimasis, ir t.t.). Opozicija- taip pat neharmoningas aspektas, tačiau tai nereiškia, kad tai labai negatyvu, tiesiog galimas, pvz., vyriško ir moteriško prado konfliktas, valios ir pasąmonės konfliktas.

Elektyvinėje astrologijoje Mėnulio sudegimas, o ypač Saulės užtemimas rodo, kad reikia vengti pradeti naujus projektus ir pan.

Saulės ir Menulio  užtemimai

Similar Posts