Sudegintos planetos

Planetos sudegimas sąlygojamos tuomi, kad planeta  yra arti Saulės. Visų pirma, kokiu atveju planetą laikyti sudeginta Saulėje, koks susijungimo su Saule orbisas,   tarp astrologų vieningos nuomonės nėra. Čia  išskiriami keletas tarpų,  dėl kurių, kaip minėta,  nėra vieningos nuomonės.

Seniau astrologijoje planetos sudegimo Saulėje orbisas paprastai buvo didesnis. XVII a. astrologas V. Lilli sudegusia planeta laikė tą kuri nuo Saulės yra nutolusi   nuo 17′ iki 8.5° . Šiuolaikiniai astrologai dažniausiai mano, kad sudegusi planeta yra orbise su Saule nuo 17 minučių iki 4-5 laipsnių, kai kurie- dar mažiau-iki 3,5 laipsnio.

Pažymėtina, kad jei planeta yra susijungusi su Saule orbise iki 17 min. ( tai yra planetos koordinatės skiriasi nuo Saulės koordinačių mažiau kaip 17′ ir čia reikia žiūrėti ne tik kokia ekliptikos ilguma bet ir platuma turi būti ne daugiau  17′) tai nelaikoma sudegimu, o tai yra planeta “Saulės širdyje“ (Kazimi), jos padėtis sustiprėja (tarsi karaliaus favoritė), planeta turi daugiau energijos atskleisti potencialą (teigiama, kad padidina kiekybines planetos charakteristikas) . Nuo  4-5 laipsnių (kaip minėta, nuomonės skirtingos) iki 12-17 laipsnių planeta laikoma esanti ne sudegusi, “Saulės spinduliuose”.

Yra nuomonių, kad planetos skirtingai reaguoja į sudegimą Saulėje-lengvai perneša sudegimą Marsas (jo poveikis gali  net sustiprėti, tik tapti dar labiau negatyvus). Taip pat neblogai-Jupiteris ir Merkurijus. Blogiausiai – Mėnulis, Venera ir Saturnas.

Pažymėtina, kad skiriasi sudegimo reikšmė gimimo ir chorarinėje astrologijoje.  Šiuolaikiniai astrologai gimimo astrologijoje kartais nesureikšmina šio fakto, ar jį iš vis  ignoruoja.

Natalinėje (gimimo) astrologijoje laikoma, kad sudeginta planeta ne visai savarankiška, priklausoma nuo mūsų ego (tai pasireiškia psichologiškai). Mes galime kažkame būti apakinti, klysti dėl savo savimeilės, ar nerūpestingumo. 

Teigiama, kad planetos funkcijos patenka į Saulės valdžią (kokia ta “valdžia”, priklauso ir nuo Saulės padėties horoskope) tai tarsi vaikas, kontroliuojamas tėvų ir pan . Dar, kadangi Saulė horoskope yra konkretaus būsto valdovas, tai Saulės dominavimas gali būti susijęs su atitinkamo horoskopo būsto temomis.

Sudegęs Mėnulis gali rodyti, kad žmogui sunku įsisąmoninti savo emocinius poreikius. 

Dažnokai sudegęs gimimo žemėlapyje būna Merkurijus, jis nenutolsta nuo Saulės daugiau kaip per 28 laipsnius. Teigiama, kad toks žmogus, kurio horoskope sudegęs Merkurijus, linkęs mąstyti labiau subjektyviai, į viską žiūrintis pirmiausia iš savo pozicijos, mėgsta daug kalbėti ir galvoti apie save, be abejo, tai nerodo kad yra kvailas, gali būti protingas, gabus, tiesiog per daug subjektyvus. 

Neretai  ir Venera, ji taip pat toli nenutolsta nuo Saulės. Sudegusi Venera gali rodyti, kad žmogui patinka pademonstruoti save, jam norisi gundyti, gali būti kažkiek savimyla. 

Sudegęs Marsas-žmogus karštakošis, linkęs rizikuoti, neapskaičiuojantis, skubus. Moteris gali traukti prie tokio būdo vyrų.  

Chorarinėje astrologijoje, kurioje žiūrima labiau formaliai nei gimimo astrologijoje, planetos sudegimas yra svarbus faktorius-tai laikoma defektu, sudegimas padaro žalą dominančiai planetai (žiūrime už kokį būstą atsako Saulė-dėl to problemos). Sudegęs ascendento valdovas-kverentas išsigandęs, stresuoja, pas jį problemos, apribotas išorinių aplinkybių, ar chorarinis žemėlapis neradikalus.

Similar Posts