Retrogradinės planetos

R

Kartais visos planetos (išskyrus Saulę ir Mėnulį, kurie astrologijoje taip pat vadinami planetomis) būna retrogradinės ( žiūrint iš Žemės juda atgal). Šie periodai kiekvienai planetai skirtingi (pvz. Merkurijus būna retrogradinis apie tris kartus, Marsas, Venera-kartą per du metus).

Retrogradinės planetos 2024 metais

Merkurijus

2023 gruodžio 13 – sausio  1 d.

balandžio 1 – balandžio 25 d.

rugpjūčio 5- rugpjūčio 28 d.

lapkričio 26- gruodžio 15 d.

Veneranebus retrogradinė
Marsasgruodžio 6 – 2025 m. vasario  24 d.
JupiterisSpalio 9 – 2025 m. vasario 4 d.
SaturnasBirželio 29 – lapkričio 15 d.
Uranas

2023 rugpjūčio 29 – 2024 m. sausio 27 d.

rugsėjo 1 d. – 2025 sausio 30 d.

Neptūnas liepos 2 – gruodžio 7 d. 
Plutonasgegužės 2 d. – spalio 12 d. 

 

Merkurijus atsakingas už ryšius, dokumentus, keliones, prekybą, mokymąsi. Tuo metu, kai Merkurijus retrogradinis, netinkamas laikas naujiems projektams, svarbių sutarčių pasirašymui, svarbių sprendimų priėmimui,   įsidarbinti naujame darbe (nebent planuojate laikinai dirbti), kurti naują įmonę, svarbiems naujiems pirkiniams, užsisakyti prekes, vykti į ilgalaikes keliones (nebent trumpalaikes), persikelti į  naują vietą (jei planuojate ten užsibūti ilgiau), įdarbinti naujų darbuotojų (nebent laikinam darbui), užmegzti naujas pažintis. Gali būti tam tikri sunkumai, nesusipratimai bendraujant, su ryšiais, transportu, nesklandumai darbe. Kai kurių įstaigų veikla gali būti kiek sutrikusi, pvz., logistikos, pašto, pervežimų, darbas su dokumentais. Galimos dažnesnės klaidos nustatant medicinines diagnozes. Geras laikas: užbaigti ankščiau pradėtus darbus, spręsti senas problemas, taisyti klaidas, susitikti su senais draugais, atnaujinti senus ryšius, grąžinti skolas, remontuoti, atnaujinti sugedusius (iki retro-Merkurijaus) įrengimus.

Kai Venera retrogradinė, teigiama, jog tai netinkamas laikas pradėti reikalams, susijusiems su jausmais, meile (netinkamas laikas užmegzti naujus romantiškus santykius),  pramogomis, santuokos sudarymui , grožio operacijoms, interjero darbams, pirkti  prabangos  daiktus, daiktus savo malonumui, t.y. daiktus, kurie nėra būtini. Mūsų norai gali būti ne visai adekvatūs.

Retrogradinis Marsas paprastai būna tik kartą per du metus.  Marsas susijęs su aktyvumu, darbu rankomis, verslu, geležimi, metalu ir kai jis retrogradinis, aktyvūs veiksmai, bei veikla minėtose srityse  gali būti apsunkinti (geriau nepradėti naujo remonto, neužsiimti nauja verslo sritimi). Stengtis nesivelti į muštynes. Kai Marsas retrogradinis, dažnesnės stresinės situacijos, konfliktai, pykčio priepuoliai, dėl to kylantys nelaimingi atsitikimai. 

Kitos planetos turi mažiau įtakos atskiro žmogaus gyvenimui. Jupiteris, Saturnas turi daugiau įtakos socialiniam gyvenimui. 

Aukštosios planetos (Uranas, Neptūnas, Plutonas) susijusios su globaliniais, sunkiai apčiuopiamais žmogaus kasdieniniame gyvenime dalykais.

Tai ką mes darome, esant retrogradinės planetos judejimui, gali tekti vėliau peržiūreti, perdaryti iš naujo. Retrogradinis planetos judėjimas-tai tarsi grįžimas atgal, galimybė išspręsti senas problemas, užbaigti tai, kas buvo nepadaryta.

Retrogradinės planetos gimimo žemėlapyje taip pat  siejamos su karminiais dalykais. Žmogaus psichologijai daugiausia  turi įtakos asmeninės planetos, Saturnas, Jupiteris– iš dalies. Kas liečia Uraną, Neptūną, Putoną, tai yra kartų planetos, siejamos su globaliais dalykais, ir dauguma žmonių gali ir nejausti jų retrogradiškumo psichologiškai.  Teigiama, kad retrogradine planeta gimimo žemėlapyje gali rodyti, kad mums  gali būti sunkiau atskleisti savo vidines savybes išoriniame pasaulyje, arba siejama su poreikiu  sugrįžti, dar kartą patikrinti, perdaryti. Žmogus su retrogradine planeta labiau linkęs jausti nepasitenkinimą atitinkamoje srityje, nes linkęs sugrįžti atgal, pergalvoti. Galbūt kartais reikia sulėtinti tempus šių planetų veikiamose sferose. Kai kurių nuomone, karmiškai retrogradinė planeta gali būti  “perkrauta”, t.y., mes praeitame gyvenime daug naudojomes šios planetos funkcijomis,  galbūt netgi gimstame turėdami daug   patirties šioje srityje,  bet šiame gyvenime realizuoti save šios planetos sferoje, jau sudetingiau.  Arba teigiama, kad žmogus per daug piknaudžiavo savo valdžia tose srityse, už kurią atsakinga retrogradinė planeta, naudojosi ja ne visai tinkamai ir padarė klaidų; arba tiesiog  praeitame gyvenime įgijo  daug patirties su ta planeta siejamose  srityse ir šiame gyvenime reikėtų vystytis kitose srityse.  Šios planetos galima sakyti, labiau intravertiškos, gali pasireikšti nestandandartiškumu.  Žmogus tarsi plaukia prieš srovę. Pavyzdžiui, kai retrogradinis Merkurijus gali pasireikšti tuo, kad žmogui gali kilti daugiau sunkumų išreiškiant savo mintis, gali būti taip, kad  žmogus  geras rašytojas, bet nelabai geras oratorius.  Galbūt sunkiau įsisavinti per trumpą laiką daug informacijos, ar užmegzti daug kontaktų vienu metu,  bet tuo pačiu mąsto giliau, analizuoja.   Retrogradinis Merkurijus gali gražinti į situacijas, kai galima suklysti, ar kažko pasimokyti iš naujo.  

Retrogradinė Venera-tokie žmonės linkę gilintis į savo jausmus, jų jausmai gali būti ryškūs, tačiau juos gali būti sunkiau išreikšti, arba jų jausmai ryškesni aplinkinių. Žmogui gali būti sunkiaus atsiskleisti jausmų sferoje, tai jis daro lėčiau. Gali būti linkusi pergalvoti savo jausmus, persigalvoti.  Gali būti, pvz.,  geras skonis, bet sunku tai realizuoti.

Retrogradiniam Marsui   gali būti būdinga į save nukreipta agresija. Arba vidinė agresija, kurią sunku išreikšti.

Jupiteris, Saturnas yra socialinės planetos, daugiau  susiję su mūsų socialine realizacija, todel jau mažiau turi įtakos psichologijai.

Retrogradinis Jupiteris  gali rodyti, kad žmogui gali būti sunkiau atrasti save visuomenėje ir jis  nėra patenkintas egzistuojančia santvarka visuomenėje, jos normomis. Žmogus gali jausti nepasitenkinimą tuo, ką pasiekė, jam gali atrodyti, kad tai ne tai, ko jam reikia. 

Retrogradinis Saturnas-gali būti sunku laikytis rėžimo. Gali būti perdėtai savikritiškas. 


Similar Posts