Asmenybės charakteristika pagal horoskopą (ascendentas)

Mūsų asmenybei daugiausia įtakos turi Saulė-tai kur ji randasi mūsų horoskope (kokiame ženkle ir horoskopo būste, jos aspektai su kitomis planetomis). Taip pat Mėnulis, rodantis emocijų išraišką. Nemažai galime rasti aprašytų Zodiako ženklų charakteristikų,  pagal tai kokiame Zodiako ženkle yra Saulė, ir, kadangi Saulė Zodiako ženkle būna apie mėnesį, tai visi žinom, kam nors kiek įdomu, koks mūsų Zodiako ženklas.

Tačiau taip pat mūsų asmenybės charakteristikai  svarbus Ascendentas (rytinis horoskopo taškas, kylantis taškas, arba paprasčiau-I-ojo būsto kuspidas). Ir apskritai visas I-asis horoskopo būstas, jame esančios planetos,  jų aspektai.  I-as būstas-tai “mūsų aš”. Ascendentas- rytinis horizonto taškas, kylantis  laipsnis rytinėje horizonto pusėje gimimo metu (pirmojo būsto pradžia- kuspidas). Zodiako ženklas, kuris yra tame laipsnyje (pirmo  astrologinio būsto kuspide) mūsų gimimo žemėlapyje yra Ascendento  ženklas. Nors Saulės ženklas yra asmenybės pagrindas, ascendentas modifikuoja Saulės ženklo pasireiškimą (pvz., Dvynių ženklas suteiks bet kuriam ženklui socialinio aktyvumo ir smalsumo, intelektualaus požiūrio; Ascendentas Avine-  būsite ūmesnis, labiau tiesmukiškas elgesyje ir siekdamas savo tikslų ir pan.). Ascendentas turi įtakos mūsų išvaizdai, elgesiui, tiesa, teigiama,  kad tai daugiau išorinis charakterio pasireiškimas, ne taip gilu, kaip Saulės ženklas, tarsi mūsų kaukė, mūsų įvaizdis, kokie mes atrodome kitiems žmonėms, pirminė reakcija į žmones ir situacijas.  Tačiau tai yra tai, be ko mes negalime veikti. Ir jei mūsų ascendento, Saulės, Mėnulio ženklai yra skirtingi (pvz., skirtingos stichijos), mes galime atrodyti labiau prieštaringi kitiems žmonėms, palikti ne visai tokį pirminį įspūdį, kokie atsiskleidžiame vėliau, giliau pažinus.

Pirmo būsto kuspido ženklas (ascendentas) aišku, paminėtina, taip pat dar ne viskas. Dar svarbu, kokiame Zodiako ženkle ir horoskopo būste  I-o būsto valdovas, planetos I-ame būste, jų aspektai. Planetos I-ame būste: https://zodiakas.com/planetos-pirmame-horoskopo-buste/.

Išvaizdai svarbus Asc ženklas, kokiame Zodiako ženkle I-o būsto valdovas. Taip pat planetos I-ame būste,  ypač kurios arčiau ascendento (susijungusios su ascendentu).

Problema tame, kad jei savo Saulės ženklą nustatyti paprasta (išskyrus tuos atvejus, kai gimę pirmą ir paskutinę Zodiako ženklo dieną, tada reikia pasitikslinti), tai tam kad nustatyti, kokiame ženkle buvo Ascendentas gimimo metu, reikia gana tiksliai žinoti savo gimimo laiką (ypač jei pirmasis horoskopo būstas prasideda ar baigiasi ties ženklo riba), kadangi Ascendento ženklas keičiasi vidutiniškai kas dvi valandas. Saulė, Mėnulis, Ascendentas retai horoskope būna tame pačiame ženkle ( tokie atvejai labiausiai atitinka klasikinį Zodiako ženklo aprašymą), dažniausiai jie visi skirtinguose Zodiako ženkluose ir tai mūsų charakteriui suteikia įvairių atspalvių.

Savo gimimo (natalinį) žemėlapį galite sudaryti kokioj nors astrologinėje programoje arba kokioje nors svetainėje apie astrologiją, kurioje yra tokia galimybė,  susivedus savo gimimo laiką ir vietą (pavyzdžiui, www.astro.com). Ascendentas-rytinis horoskopo taškas (ten, kur paveiksliuke parašyta AC).

ascendent

Kaip matome, Ascendentas šiuo atveju yra Vandenio ženkle.

Toliau trumpai aprašysiu kiekvieną ženklą, kuris nelabai skiriasi nuo Saulės ženklų aprašymo. Ascendentas kaip minėta, yra daugiau išorinis elgesys, parodo, kaip mes reaguojame į aplinką, mūsų įvaizdis,  pirmas įspūdis, kurį mes darome bendraudami su žmonėmis, elgesys, manieros, santykiai su žmonėmis, kokius mus mato aplinkiniai, t.y., tarsi kaukė, su kuria mes pasirodome visuomenei.   Taip pat turi įtakos išvaizdai (nors išvaizdai turi įtakos ir kokiame Zodiako  ženkle Saulė,  taip pat planetos I-ame būste, bei, be abejo, paveldėjimas.

Ascendentas Avine- elgiasi aktyviai, tikslingi, tiesmukiški, nekantrūs, ūmūs,  greitai užsidegantys,  energingi, greiti. Aktyviai bendraujantys, stebintys pašnekovą. Tikslingi, laikosi savo linijos. Greitai veikia, gali atrodyti kažkiek „grobuoniški”. Atviri, sakantys tiesą.  Lyderiai, vedantys paskui save.

Žinomi asmenys, kurių ascendentas Avino ženkle: John Lenon, Barbara Streisand,  Isabelle Adjani, Rihanna, Shakira.

Išvaizda: vyriška išvaizda, sportiško  kūno sudėjimo, plaukai kieti, gali būti šiek tiek „ryžo“ atspalvio, veido bruožai gali būti gruboki, oda rausva, dažniausiai veide gali išsiskirti nosis. Judesiai energingi, tikslingi, eisena greita.

Ascendentas Jautyje-gali būti  lėtoki, sulėtintos reakcijos. Svarbu patogumas, malonumai, komfortas, grožis, daryti tai kas patinka. Taip pat svarbūs jausmai, jausmingumas, moka bendrauti. Gali būti savininkiški, tiek partnerių, tiek savo turto atžvilgiu.  

Žinomos personos, pas kurias ascendentas Jautyje:Mariah Carey, Claudia Cardinale, Mia Farrow.

Išvaizda: vidutinio, gana tvirto kūno sudėjimo, platūs pečiai, stambus liemuo, tvirti kaklas ir pečiai, didelė burna, didelės gražios akys. Graži oda.

Ascendentas Dvyniuose-Intelektualūs, linkę į protinę veiklą.  Bendravimas intelektualus. Smalsūs, norisi gauti informacijos, keistis ja, galbūt mėgstate klausinėti. Nenusėdintys vietoje, sumanūs, išradingi, lankstūs,  prisitaikantys prie įvairios aplinkos.    Kontaktiški, komunikabilūs.  Mėgstantys užsiimti keliomis kryptimis,  veiklomis iš karto (pvz., mokytis ne vieno dalyko, dirbti ne vieną darbą, arba užsiimti ne tik darbu, bet turėti ir hobi), bet gali būti sunku susikoncentruoti. Mėgstantys permainas, įvairovę.     Gali būti kažkiek  paviršutiniški, nepastovūs  kartais įsitempę, neramūs.

Asmenys, kurių ascendentas Dvynių ženkle:Lady Gaga, Michelle Pfeiffer, Ashton Kutcher.

Išvaizda: ilgai išlieka jaunatviškos išvaizdos, ilgos rankos ir kojos, platūs judesiai, eisena, gyva mimika, galima dažna gestikuliacija.

Ascendentas Vėžyje-emocionalūs, imlūs, globėjiški,  gana jautrūs, pažeidžiami, sentimentalūs, greitai įsižeidžiantys, dėl to gali būti gana uždari, saugantys privatumą, nelengvai užmezgantys kontaktą su nepažįstamais žmonėmis. Būdinga nuotaika kaita, gali būti kažkiek kaprizingi. Veikia daugiau vadovaudamiesi ne protu, o jausmais, emocijomis. Svarbu jaustis saugiems, svarbus pagrindas yra namai, ryšys su namais, tradicijomis.  Atsargūs su nepažįstamais, bet globėjiški ir lojalūs su artimaisiais, mylimaisiais, draugais. Jausmai nukreipti daugiau į save, intravertiški. Nesistengiantys atkreipti dėmesio, bet nori padaryti gerą įspūdį.

Žinomi asmenys, kurių ascendentas Vėžio ženkle; Angelina Jolie, Cameron Diaz, Adele, Romy Schneider.

Išvaizda: neaukšto ar vidutinio ūgio, apvalaus veido, kakta neaukšta, apvali, plaukai tankūs minkšti.

Ascendentas Liūte. Nori parodyti save kaip stipri, pasitikinti asmenybė, mėgstantys būti demesio centre, teatrališki. Kilniaširdiškumas, išdidumas, dosnumas, globėjiškas santykis su aplinka. Svarbu prestižas, pagarba, nemėgsta būti nepastebėti.  Lyderio savybės, imasi atsakomybės. Siekia prabangos, mėgsta gerai praleisti laiką.

Žinomos personos, kurių ascendentas Liūto ženkle: Donald Trump, Al Pacino, Jack Nicolson, Celine Dion

Gana efektingos išvaizdos, tiesi laikysena, gracingos eisenos, gali būti šiek tiek apkūnūs, plaukai šviesūs,  gali būti linkę garbanotis, nosis stamboka.

Ascendentas Mergelėje. Svarbu logika, racionalumas, tvarka, išsilavinimas.  Linkę analizuoti, teikiantys dėmesį smulkmenoms, pedantiški, sveikai, racionaliai  mąstantys. Gana kuklūs nesiveržiantys būti pirmi, pareigingi, tvarkingi, metodiški, reiklūs,  kritiški, gali būti priekabūs.

Žinomi asmenys, kurių ascendentas Mergelėje: Madonna, Uma Thurman, Renee Zellweger.

Išvaizda: normalaus  sudėjimo, apatinė veido kūno  dalis gali atrodyti sunkesnė, žema talija,   taisyklingi veido bruožai,  gali atrodyti jaunesni.

Ascendentas Svarstyklėse–  svarbi partnerystė, diplomatiški, siekiantys   pusiausvyros,  harmonijos santykiuose, moka palaikyti pokalbį apie malonius dalykus, stengiasi laikytis elgesio taisyklų. Gali būti neryžtingi, svarbi aplinkinių nuomonė. Kartais per daug stengiasi įtikti kitiems.  Svarbus grožis, graži išorė, turi gerą skonį.

Asmenys, kurių ascendentas Svarstyklese: Jennifer Aniston, Aishwarya Rai, Alain Delon.

Išvaizda-proporcingo kūno sudėjimo, vyrai lieknoki, moterys trapios, taisyklingų veido bruožų, simpatiškos išvaizdos.

Ascendentas Skorpione- paslaptingi (nors nori žinoti kitų paslaptis), gali būti uždari, tačiau drąsūs, valdingi, pasitikintys savimi. Išoriškai gali būti ramūs, bet stiprių  emocijų, viduje tarsi vyktų karas.  Gali būti šališki, iš anksto nusiteikę.  Turi gyvybinės energijos, padedančios regeneruotis.

Išvaizda: gruboki veido bruožai, tamsios akys,gali būti  erelio nosis, tvirto sudejimo,  sportiški. Gali būti hipnotizuojantis, veriantis  žvilgsnis, ironiška ar niūri veido išraiška.

Žinomi asmenys, kurių ascendentas Skorpione: Nicole Kidman, Jim Carrey, Eva Longoria.

Ascendentas Šaulyje-optimistiškai nusiteikę,idealistai,  tikintys geresne ateitimi nežiūrint nesėkmių. Entuziastai, imasi iniciatyvos, gali būti gruboki ir tiesmukiški, bet geraširdiški, gerų ketinimų, kuriuos ne visada įgyvendina. Siekia pripažinimo, statuso,  naujų erdvių, pažinimo. Gali pasirodyti per daug naivoki ir optimistiški, tačiau visada turi ką pasakyti, savo nuomonę, o taip pat ir mėgsta duoti patarimus kitiems. Žinomi asmenys,kurių ascendentas Šaulyje:Elvis Presley, Catherine Zeta-Jones, Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor.

Išvaizda: stotingi,  platūs pečiai, galima netaisyklinga  eisena, linkę šiek tiek pilnėti pilvo srityje.

Ascendentas Ožiaragyje-žemiški, rimti, nerodantys emocijų, racionalūs, kantrūs, atsakingi,  disciplinuoti, tikslingi. Ambicijos ir kantrybė padeda siekti tikslų. Gali būti per daug rimti, pesimistiški.  Aplinkiniams gali atrodyti šalti.

Asmenys, kurių ascendentas Ožiaragyje: Monika Belucci, Catherine Deneuve, Naomi Campbell.

Išvaizda: atrodo rimti, lieknoki,  susikaupęs veidas, išmintingas niūrus žvilgsnis. Jaunystėje gali atrodyti vyresni, o su amžiumi-atvirkščiai.

Ascendentas Vandenyje– originalūs, įdomūs, nenuspėjami žmonės, turintys nestandartišką požiūrį,  originalių  idėjų,  draugiški, tačiau išlaikantys distanciją, santykis su aplinkiniais gali būti šaltokas, racionalus.  Būdingas neįprastas elgesys,  originalus, nepakartojamas stilius, noras išsiskirti iš minios. Kartais, priklausomai nuo situacijos gali sudaryti visai skirtingą įspūdį.  Linkę galvoti apie ateitį.

Asmenys, kurių ascendentas Vandenyje: Barack Obama, Cristina Aquilera, David Bowie.

Išvaizda, dažniau liekni, chaotiškos gestikuliacijos,  galima kažkokia asimetrija.

Ascendentas Žuvyse- paslaptingos, galbūt mėgsta kažkiek slėptis. Mėgsta parodyti užuojautą, empatiški, paslaptingi,  jautrūs aplinkai, reaguojantys emocionaliai. Kitiems gali atrodyti dvasingi. Gali skraidyti debesyse, būti neryžtingi, nepraktiški, svajotojai, išsiblaškę.

Asmenys, kurių ascendentas Žuvyse: Whitney Houston, Gwyneth Paltrow.

Išvaizda: veidas apvalainas,atsikišę skruostai, švelni lūpų linija, tarsi užsimiegojusios akys.

Svarbi horoskope  yra planeta-ascendento valdovas(kur randasi – kokiame būste, Zodiako ženkle, jo aspektai, galbūt retrogradinis ar  „sudegintas”). Ascendento valdovas dar gali būti vadinamas gimimo žemėlapio valdovu.  Zodiako ženklų valdovai: Avino-Marsas, Jaučio- Venera, Dvynių-Merkurijus, Vėžio-Mėnulis, Liūto-Saulė, Mergelės-Merkurijus, Svarstyklių-Venera, Skorpiono-Marsas, Šaulio-Jupiteris, Ožiaragio-Saturnas, Vandenio-Uranas, Saturnas, Žuvų-Neptūnas, Jupiteris. Kokia planeta ascendento valdovas nustatome pagal tai, kokiame ženkle yra ascendento (I būsto) kuspidas (pradžia).

Ascendento valdovas būstuose. Horoskopo būsto, kuriame randasi ascendento valdovas, temos yra svarbios horoskopo savininkui, su jomis jis asocijuoja save, suvokia ir realizuoja save, šiose sferose yra aktyvus, ten galbūt praleidžia daug laiko.  Kaip būsto valdovas pasireiškia horoskopo būstuose vėlgi priklauso nuo jo padėties ženkle, aspektų ir pan.

Jei I-o būsto valdovas randasi I-ame būste, esate susikoncentravę ties savimi,  žmogui svarbus jis pats, svarbu jausti save,  išreikšti save, jaustis savarankišku. 

I-o būsto valdovas II būste– orientuoti į pinigų uždirbimą (ypač jei būsto valdovas žemės stichijos Zodiako ženkle), rūpi savi interesai, materialinis saugumas, kurio  siekiate, materialinė gerovė, racionalus resursų panaudjimas.

I-io būsto valdovas- III –ame būste: svarbus bendravimas su žmonėmis, artimieji, galbūt kaimynai  ir pan., apsikeitimas informacija, mokymasis.

I-o būsto valdovas IV –ame– svarbūs namai, namų aplinka, šeima, tradicijos, nekilnojamasis turtas. Galbūt esate namiseda, mėgstate būti namuose, realizuojate save namuose. Norisi pažinti save, žinoti savo šaknis.  Ryšys su tėvais, panašumas į juos (su kažkuriuo iš tėvų). Gali būti svarbi  Jūsų įtaka šeimos reikalams. O galbūt kai kurie linkę į ezoteriką.

I-o būsto valdovas V būste: gali būti svarbi kūryba, menas,  arba meilė, vaikai, hobi, sportas ir pan. Esate artistiški. Galbūt norite būti pastebimi, būti žinomi asmenys.

V

I-o būsto valdovas VI-ame, svarbus darbas, sveikata, daug laiko užima kasdieninė veikla, pareigos, toks  yra atsakingas, nori būti naudingas, pasitarnauti  kitiems. Reiketų vystyti naudingus sveikatai įpročius. Gali būti svarbūs naminiai gyvūnai (galbūt Jūs rūpinatės jais). Gali būti sunkoka realizuoti save savarankiškai, galimi pavaldumo santykiai.

VI

I-o būsto valdovas VII-ame būste-svarbūs partneriai (gyvenimo ir dalykiniai ), bendradarbiavimas su kitais žmonėmis, kitų nuomonė, visuomenė. Mūsų realizacija gali nemažai priklausyti nuo santykių su partneriais, visuomene.

I-o būsto valdovas VIII–ame -Karts nuo karto reikalinga transformacija, regeneracija. Bei karts nuo karto galite susidurti su giliomis, įtemptomis emocijomis, išgyvenimais, krizėmis, mirties tema gali būti aktuali. Asmenybė atsiskleidžia ekstremaliose situacijose. Esate paslaptingi, rimtai žiūrintys į gyvenimą, kartais kandūs, emocijos gilios ar slepiamos, galbūt yra polinkis į ezoteriką, okultizmą, kitiems galbūt svarbus seksas. Jei planetos, ar būsto valdovas palankiai išsidėstę, galite disponuoti svetimais pinigais, pvz., gauti paveldėjimą,  gyventi išlaikomi gyvenimo partnerių.

I-o būsto valdovas IX – ame– svarbu išsilavinimas,  vystytis, plėsti horizontus siekiant daugiau pažinti, svetimos klultūros, arba keliauti į tolimas šalis, idėjos, filosofija, ar mokyti kitus.

I-o būsto valdovas X – ame, norite pripažinimo, daug dėmesio skiriate karjerai, svarbiems gyvenimo tikslams pasiekti, esate ambicingas.

I-o busto valdovas XI -ame -vertinate draugystę, laisvę, naujoves, galbūt patinka priklausyti kokiai nors neformaliai organizacijai, visuomeniniam judėjimui,  svarbūs bendraminčiai, idėjos, norai,  svajonės.

I-o busto valdovas XII-ame-galbūt jaučiates vienišas, tarsi savo pasaulyje,  ar mėgstate vienatvę, užsiimti kažkuom būdami vieni, spręsti dvasines problemas. Turite kažkokių paslapčių, mėgstate paslaptis.

Similar Posts