Kinų horoskopas BaZi-asmenybės elementas. Stiprus ar silpnas asmenybės elementas

Ankstesniame straipsnyje šiek tiek rašiau apie kinų BaZi horoskopą-4 likimo stulpus, iš ko jis susideda.

Kaip minėjau, kiekvienas iš likimo stulpų elementų atstovauja tam tikrą sferą. Šiame straipsnyje šiek tiek plačiau apie vadinamą asmenybės elemento, kurį atstovauja dienos stulpo viršutinės eilutės elementas:

kinų horoskopas badzi

Šis elementas nusako  pagrindinę asmens charakteristiką. Trumpa charakteristika:

jiǎ medis Jan. Šie žmonės charakterizuojami kaip tvirti viduje, besilaikantys principų, patikimi,  galite būti bekompromisiški, ambicingi. Vis siekiate naujų žinių. Galite būti užsispyrę, linkę priešintis pokyčiams.

medis In. Palyginus su medžiu Jan, labiau lankstūs ir prisitaikantys prie aplinkybių. Būna pozityviai nusiteikę. Gali būti per daug pasiduodantys aplinkinių įtakai.

bǐngugnis Jan-ryškūs, atviri žmonės, gali būti gana populiarūs, moka atkreipti kitų dėmesį, entuziastingi, impulsyvūs, galima emocijų kaita.

dīng ugnis In. ugningo temperamento, tikslingi, gana jautrūs ir nestabilūs ir net revoliucingi, gali būti  kažkiek nervingi. Gana švelnūs, pasiaukojantys.

žemė Jan. stabilūs, solidūs, geraširdiški, moka planuoti, atsidavę savo darbui. Gali būti lėtoki priimant sprendimus. Gali būti nelankstūs, užsispyrę. Reiklūs sau ir kitiems.

jǐ-žemė In. Rimtas žmogus, šiek tiek konservatyvus, geraširdiškas. Lengvai prisitaikantis prie aplinkybių, gali būti per daug pasiduodantis aplinkinių nuomonei, gali neturėti savo nuomonės. Atsidavę savo darbui. Gana smarkiai išvystytas motinystės instinktas.

gēng metalas Jan – patikimas, tvirtas, ištvermingas žmogus. Geba priimti ryžtingus sprendimu ir imtis ryžtingų veiksmų, jei priima sprendimą, jo nekeičia. Nemėgsta apgaulės ir veidmainystės. Dėl savo kategoriškumo gali įgyti priešininkų. Sentimentalūs ir ištikimi, draugai, sąžiningi.

xīn metalas In- švelnūs, rūpinasi savo išvaizda, jiems svarbu sudaryti gerą įspūdį. Svarbūs materialiniai dalykai. Gali būti nekantrūs, išdidūs.

rén vanduo Jan- impulsyvūs, siekiantys tikslo. Gerai įsisavina informaciją, mokosi. Taktiški, diplomatiški. Mėgsta judėti nevaržomi. Moka rasti įvairias išeitis, priejimą iš įvairių pusių.

guǐ vanduo In- šie žmones tolerantiški, plastiški, priima žmones tokius, kokie jie yra. Gerai prisitaiko prie aplinkybių. Gali būti neramūs, per daug pergyventi dėl visko, būti nenuspėjami. Mėgsta daryti tik tai, kas jiems patinka, linkę atidėlioti reikalus.

Kaip nustatyti stiprus ar silpnas asmenybės elementas -tai sudėtingas procesas. Pagrindas –  asmenybės elemento stichijos santykis su kitų elementų stichijomis, bei sezonas, pirmiausia pagal tai  mes sprendžiame stiprus, ar silpnas mūsų badzi horoskopas. Asmenybės elementą sustiprina elementai, kurie yra tokie patys, kaip asmenybės elementas, arba elementas, kuris tą elementą kuria, palaiko (resursas). Pvz., asmenybės elementą, kurio stichija Medis, sustiprinta Medžio ir Vandens stichijos. 

O pagal tai, stiprius ar silpnu laikytinas  badzi horoskopas sprendžiama, kokie elementai mums yra teigiami, palankūs, o kokie atvirkščiai-nepalankūs.  Laikoma, kad: jei badzi žemėlapis silpnas, visi  elementai (stichijos), kurie sustiprina asmenybės elementą, laikomi palankiais. Jei badzi žemėlapis stiprus, elementai,  kurie susilpnina asmenybės elementą, laikomi palankiais.

Kaip minėta, tai nėra toks vienareikšmiškas ir paprastas vertinimas. Vertinant pirmiausia reikėtų prisiminti schemą, kaip elementai veikia vienas kitą:

Kaip jau buvo rašyta, BaZi analizė paremta minėtų penkių elementų (stichijų) sąveika. Yra 3 sąveikos ciklai-1. palaikymo ciklas (kūrimo), kai elementai vienas kitą kuria, gamina, palaiko (judėjimas pagal laikrodžio rodyklę, pav.), 2. silpninimo, sekinimo  3. naikinimo, kontrolės:

stichijos_pngegg

Taigi kūrimo stadijoje:

Medis sukuria Ugnį

Ugnis sukuria Žemę

Žemė sukuria Metalą

Metalas sukuria Vandenį

Vanduo sukuria Medį

Ir atvirkščiai:

Ugnis  sekina Medį

Medis  sekina Vandenį

Vanduo silpnina Metalą

Metalas silpnina Žemę

Žemė silpnina Ugnį

Griovimo stadijoje:

Metalas naikina Medį 

Ugnis naikina Metalą

Vanduo naikina Ugnį

Žemė naikina Vandenį

Medis naikina Žemę

Vertinant  tai, stiprus ar silpnas asmenybės elementas dažnai siūloma pradėti lyginant su gimimo mėnesiu (žemės šakos mėnesio stulpas), atkreipiant dėmesį koks tai elementas ir pasitelkiant minėtą schemą aukščiau

Teigiama, kad gimimo mėnuo turi didžiausią įtaką asmenybės elementui, tai yra, priklausomai nuo to, ar gimimo mėnesio elementas (stichija) palaiko ar nepalaiko asmenybės elementą, daug lemia tai, ar BaZi žemėlapis stiprus ar silpnas.  Žiūrime, pvz., pagal schemą aukščiau, kaip elementai sąveikauja  šiek tiek apie elementų sąveiką buvo rašyta straipsnyje  https://zodiakas.com/kinu-horoskopo-zenklai-ir-stichijos/. Taigi jei gimimo mėnesio elementas palaiko asmenybės elementą, tai labai sustiprina BaZi žemėlapį, ir atvirkščiai, jei nepalaiko-žymiai susilpnina. 

Kokie elementai laikomi palaikantys ir kokie ne? Kaip minėjau, reikia remtis minėta schema. Pvz. jei asmenybės elementas yra medis, tai palaikantys jį elementai yra medis ir vanduo (arba to paties tipo elementas, arba gimdantis elementą-schemoje pagal laikrodžio rodyklę). Taigi nepalaikantys elementai-metalas, ugnis ir žemė (kontroliuojantis elementas-metalas, elementas, kurį gimdo asmenybės elementas, taigi jei tai medis-ugnis (prieš laikrodžio rodyklę ir kontroliuojamas elementas-žemė). 

Toliau vertinant stiprus ar ne asmenybės elementas, lyginame asmenybės elementą su visais BaZi žemėlapyje, likimo stulpuose esančiais elementais-kiek daug iš jų palaiko asmenybės elementą, o kiek nepalaiko.

Pvz., jeigu pasižiūrėtumėm į BaZi žemėlapį kuris čia įkeltas aukščiau, matome, kad mėnesio stulpo žemės šakos elementas yra tas pats elementas -žemė, be to yra 3 palaikantys asmenybės elementą  elementai, teigtina, kad šis BaZi žemėlapis stiprus. 

Tačiau tikriausiai ne tiek daug tų BaZi žemėlapių, kur akivaizdžiai būtų matyti, stiprus, ar silpnas žemėlapis, tai įvertinti yra sudėtingas, kūrybiškas darbas. 

Tačiau  tai dar ne viskas. Teigiama, kas elementai (stichijos) ne vienodai stiprūs skirtingais metų laikais, todėl visi elementai lyginami su metų laiku, kada gimė žmogus, kurio BaZi horoskopas nagrinėjamas.

Žemiau pateikiama lentelė apie elementų stiprumą ar silpnumą pagal sezoną:

Kai matome, pvz., medžio sezonas yra pavasaris, tada jis stipriausias, silpniausias medis yra rudenį. Žemė kaip ir neturi savo sezono, bet ji stipri vasarą, silpniausia rudenį, na ir t.t. 

Stiprus, ar silpnas asmenybės elementas, galite bandyti pasiskaičiuoti ir kai kuriose skaičiuoklėse internete, pavyzdžiui: https://bazisifu.com/bazi-calculator https://www.yourchineseastrology.com/calendar/bazi/  Rezultatai gali gautis prieštaringi.

Jeigu sunku nuspręsti, ar silpnas, ar stiprus asmenybės elementas Jūsų BaZi žemėlapyje, geriau palikti šį klausimą atvirą, ar kreiptis į specialistus. 

Kaip  minėtas nustatymas stiprus ar silpnas Jūsų asmenybės elementas leidžia nustatyti, kokie elementai Jums yra palankūs ir nepalankūs. Dar kartą  pasikartojant:

Jei BaZi žemėlapyje asmenybės  elementas silpnas- palankūs tie elementai, kurie sustiprina asmenybės elementą (t.y., elementas, tapatus asmenybės elementui ir elementas, kuris yra resursas).

Pvz., jei asmenybės elementas yra Medis, ir jis silpnas, palankūs elementai yra Medis ir Vanduo. 

Jei BaZi elementas yra stiprus, tada atvirkščiai, palankūs elementai tie, kurie susilpnina asmenybės elementą (saviraiškos, pinigų, valdžios elementai). 

O tai leidžia, pvz., nustatyti, ar palankus tam tikru metu Jums periodas, ar ne. Nepalankūs elementai savaime nereiškia, kad negalite nieko pasiekti, tačiau reikia įdėti daugiau pastangų. Palankūs elementai- daugiau komforto zona, bet jei nieko nedarysite, nereiškia, kad viskas ateis savaime. 

Similar Posts