Kinų horoskopo ženklai ir stichijos

Žemiau galite pasižiūrėti, kokiais gyvūno metais esate gimę pagal kinų horoskopą.

Kinų horoskopas pagrįstas Saulės – Mėnulio kalendoriumi. Pagal šį kalendorių, Naujųjų metų diena sutampa su antrąją Mėnulio jaunatimi  po gruodžio 21 (žiemos saulėgrįžos) ir ateina ne ankščiau  kaip sausio 21 d.  ir ne vėliau, kaip vasario 21 d. Šiuolaikinėje Kinijoje buvo įvestas Grigaliaus kalendorius, tačiau tradicinėms šventėms apibrėžti naudojamas Mėnulio kalendorius.

Kinų Zodiako pradžia sutampa su kinų Naujaisiais metais. Kinų Zodiakas-Kinijos ir kai kurių kitų Azijos šalių dvylikos metų ciklas, kuriame kiekvieni Mėnulio metai siejami su kokiu nors gyvūnu ir 10 stichijų formų (5 stichijos (elementai), kurios gali būti  In ar Jan) .  Taigi specifinė vieno iš penkių elementų ir gyvūno kombinacija pasikartoja  kas 60 metų. Taigi šis 60 metų ciklas susideda iš 10 ir 12 metų ciklų sąveikos.  10-ties metų ciklas-kiekvienas iš 5  elementų (stichijų)-metalas, medis, vanduo, ugnis ir žemė tęsiasi po du metus-vieni metai Jan, kiti In forma. 12-os metų ciklas-kinų zodiakas (dvylika gyvūnų ženklų).

Kinų astrologijos pagrindas-Badzi arba taip vadinami keturi likimo stulpai (arba aštuoni likimo ženklai- po du ženklus, atitinkančius metams, mėnesiui, dienai ir valandai). Šiek tiek plačiau apie Badzi  struktūrą-kitame straipsnyje.

 

Kiekvienas iš minėtų dvylikos gyvūnų ženklų siejamas su vienu iš penkių stichijų, ar elementų, vadinama fiksuota stichija, o taip pat gimine ar pradu In ar Jan. 

Gyvūno  ženklasPradas  Fiksuota stichija
Kiaulė (šernas)InVanduo
ŽiurkėJanVanduo
JautisInVanduo
TigrasJanMedis
Triušis (Katinas)InMedis
DrakonasJanMedis
GyvatėInUgnis
ArklysJanUgnis
Ožka (Avis)InUgnis
BeždžionėJanMetalas
GaidysIn Metalas
ŠuoJanMetalas
 Ascendentas kinų horoskope

Kinų horoskope taip pat, yra ascendentas, valdomas tam tikro gyvūno ženklo, kuris keičiasi kas dvi valandas:

23 – 23.59 val.

1 – 2.59 val.

3 – 4.59 val.

5 – 6.59 val.

7 – 8.59 val.

9 – 10.59 val.

11 – 12.59 val.

13 – 14.59 val.

15 -16.59 val.

17 -18.59 val.

19 -20.59 val.

21 – 22.59 val.

Valdovas  Žiurkė

Valdovas  Jautis

Valdovas Tigras

Valdovas Triušis (Katinas)

Valdovas Drakonas

Valdovas Gyvatė

Valdovas Arklys

Valdovas Ožka (Avis)

Valdovas Beždžionė

Valdovas Gaidys

Valdovas Šuo

Valdovas Kiaulė (Šernas)

Gyvūnų ženklų charakteristika:

Žiurkė.  Gimę Žiurkės metais pasižymi ryškumu, gudrumu, valingumu, aktyvumu, valdžios ir gerovės troškimu. Jas sunku įsprausti į kokius nors rėmus, įtakoti,  mėgsta patys nuspręsti.  Gali būti neramios, nervingos, aistringos, jas traukia paslaptys. Taip pat jos gali mėgti priklausyti kokiai nors grupei.  Jan giminės  ženklas. Jos stichija – vanduo.

Jautis. Kantrūs, ištvermingi, individualistai,rimti ir patikimi,  užsispyrusiai siekia savo tikslo, juos sunku išmušti iš vėžių, darboholikai, konservatyvūs,  slepia savo natūrą. Bet gali būti greitai įsiplieskiantys. In ženklas, stichija-vanduo.

Tigras. Plačių pažiūrų, nemėgsta rutinos, nesmulkmeniški, veikia daugiau chaotiškai, negalvodami apie pasekmes, sunku išmokyti disciplinos.  Gali būti reiklūs, nemėgsta melo, maištauti, konfrontuoti nusistovėjusiai tvarkai. Taip pat gali būti neramūs, prieštaringi. Užsispyrę, tiesmukiški. Jan ženklas. Stichija-medis.

Triušis (Katinas). Jautrūs, dvejopos prigimties, nenuspėjami, geros intuicijos. Saikingi, susilaikantys, subtilūs, taikūs. Jiems svarbi ramybė, taiki atmosfera. Vengia konfliktų, nesiekia varžytis. Gali būti drovūs, neryžtingi, bet mėgsta sužibėti siaurame draugų rate, inteligentiški. In giminės  ženklas, stichija-medis.

Drakonas. Mėgsta laisvę, gyvybingi, energingi, turintys entuziazmo, savo įsitikinimus, tiesmukiški, kartais trūksta diplomatijos, nepripažįsta savo klaidų, bet vis tiek moka sublizgėti. Gali būti nekantrūs, nenuolaidūs. Jan ženklas, stichija- medis.

Gyvatė. Moka elgtis visuomenėje, turi gerą skonį, mėgsta gražiai rengtis, nemėgsta pykčių, ramūs. Bet mėgsta, kai yra gerbiami. Darbą atlieka neatidėliodami. Gali ilgai nieko neveikti, bet jei turi tikslą, jo siekia įveikdami bet kokias kliūtis.  In ženklas, stichija-Ugnis.

Arklys. Šie žmonės komunikabilūs, aktyvūs, nepastovūs, jei nori, moka patikti kitiems.  Moka elgtis, bet išorė gali būti apgaulinga, gali trūkti šaltakraujiškumo, gali būti neramūs, nekantrūs. Kad pasitikėtų savimi, jiems reikalingas kitų žmonių palaikymas. Mėgsta dalyvauti kompanijose, žmonių susibūrimuose, susirinkimuose ir pan.  Jan ženklas, stichija-ugnis.

Ožka (Avis). Žavūs ir dažnai kaprizingi. Malonūs žmonės,  taktiški moka  prisitaikyti prie aplinkybių.  Turtingos fantazijos, gali būti išsiblaškę. Jiems reikalinga kitų žmonių parama. Mėgsta skųstis,  bet moka ir kitus morališkai palaikyti. In ženklas, stichija-ugnis.

Beždžionė. Jos pačios gudriausios, intelektualios, nors mėgsta ir linksmybes. Nemėgsta nuobodžių darbų.  Gali būti egoistiškos. Mėgsta vadovauti, moka priimti sprendimus, išradingos.   Jan ženklas, stichija-metalas.

Gaidys. Įvairiapusiški, išsilavinę, moka bendrauti, patarti, svarbu tvarka. Neskuba būti atviri, kažkiek konservatyvūs. Rūpinasi savo gerove, bet mėgsta pasitarnauti ir kitiems. In ženklas, stichija-metalas.

Šuo. Geraširdiški, neatsisakantys padėti kam reikia, gana neramūs, nors gali atrodyti šaltakraujiški, pesimistiški. Mėgsta teisybę, laisvę. Jan  ženklas, stichija metalas.

Kiaulė (Šernas).Gana geraširdiški, sąžiningi žmonės. Siekia gerovės, prabangaus gyvenimo. Gana emocingi. Moka užjausti. Mėgsta dalyvauti kolektyvuose, bet nesistengia per daug pasirodyti. In giminės ženklas, stichija-vanduo.

 

Stichijos (elementai)

Kaip matome, kiek vienais metais keičiasi ne tik gyvūnas, bet ir stichija, kuri taip pat skirtingai charakterizuoja. 

Kinų astrologijoje yra penkios stichijos- Medis, Ugnis, Žemė, Metalas, Vanduo. Ši penkių elementų sistema dar vadinama U-SIN. Kiekviena stichija pasireiškia dvejomis formomis-Yang (vyriška) ir Yin (moteriška).

Stichijos siejamos su tam tikrais metų laikais ir kryptimis: 

Medis– pavasaris, rytų kryptis

Ugnis – vasara, pietų kryptis

Metalas– ruduo, vakarai

Vanduo– žiema, šiaurė

Ši penkių elementų sistema dar vadinama U-SIN.

Plačiau apie stichijas kitame straipsnyje. 

Similar Posts