PLUTONO TRANZITAI

Tranzitai-aspektai, kuriuos sudaro tranzitinės planetos su gimimo žemėlapio planetomis ar kitais objektais.

Plutono tranzitams siūloma imti orbisą iki 1º ar 1.5º laipsnių (dėl orbisų nėra vieningos taisyklės). 

Svarbiausi 5 mažoriniai aspektai- susijungimas, opozicija, trinas, kvadratas ir sekstilis.

Dar teigiama, kad įvykių galimybė esant tranzitui didesnė, kai aspektas artėjantis. Stipriausiai veikia aspektas, kai jis tikslus, ar  beveik tikslus. Dar teigiama, kad tranzitas veikia, kai planetos retrogradinės ir yra „kilpoje“, net jei planeta ir nutolsta nuo orbiso ribų, bet sugrįš. Pvz., tranzitinis Plutonas daro tikslų aspektą su kokia nors planeta, po to jis, nutolęs tam tikru atstumu  tampa retrogradiniu (ta vieta, kur jis keičia kryptį ir direktinės krypties į retrogradinę, vadinama stovėjimu), retrogradinio judejimo metu jis vėl grįžta prie tos pačios planetos, sudaro su ja tikslų aspektą, dar gali nutolti keletą laipsnių už jos.  Tačiau po to vėl pakeis judėjimą iš retrogradinio į direktinį ir vėl pereis per tą pačią planetą, sudarydamas tikslų aspektą. Tai yra vadinama planeta “kilpoje“. Kol planeta kilpoje, aspektas gali pasireikšti kaip tam tikro proceso vystymasis, tęsinys. Tik kai Plutonas nutols negrįžtamai už orbiso ribų, tranzitas nustos veikti.

Plutonas  pati lėčiausia Zodiako planeta, pereina per Zodiaką per 248 metus, todel  tų tranzitų pas kai kuriuos gali būti nedaug, bet jie užtrunka ilgai, gali ir maždaug iki 1.5 – 2 m. , atsižvelgiant į tai, kad periodiškai būna retrogradinis judėjimas. Todėl Plutono tranzitai gali būti tikrai įsimintini ir atnešti svarbių permainų. Pirma, Plutono poveikis gali būti susijęs su pojūčiu, kad tai tarsi audra, mus neša nevaldoma srovė, kad mes negalime kontroliuoti įvykių, aplinkybių.  Plutono tranzitai atneša įvairių sukrėtimų, keliančių stresą emocijų. Pokyčius, transformaciją atneša gilios emocijos, reakcijos. Be to, Plutonas linkęs į kraštutinumus, jis gali  daug ką sugriauti, arba galime tikrai daug gauti. Bet jei kažko daug ir duoda, tuo pačiu kažką galime vis tiek prarasti. Plutono tranzitai gali sugriauti tai, prie ko mes buvome pripratę, gal prisirišę, bet kas jau gali būti pasenę, atgyvenę. Gali tapti aktualūs valdžios įgijimo, panaudojimo, praradimo klausimai. O taip pat Plutonas simbolizuoja kolektyvą, kolektyvinius procesus, todel jo poveikis labiau juntamas, kai esame kolektyviškas žmogus, priklausome kolektyvui. Jeigu Plutono tranzitai harmoningi, gali sektis kolektyve, tuo metu galime sulaukti pripažinimo, ar kolektyvo dėka sulaukti sėkmės. Jei Plutono aspektai neharmoningi, bus ramiau, mažiau juntama,  jei esame vienišiai, taip pat reikėtų vengti vietų, kur kolektyviniai susibūrimai (stadionai, mitingai ir pan.), nes galima nukentėti tokiose vietose, o taip pat  susidurti su kolektyvo spaudimu, pasmerkimu, konfliktais su kokiomis grupėmis, ar valdžią turinčiais asmenimis, jėgos struktūromis.  Plutono poveikis gali būti susijęs ir su kokiais nors globaliais procesais, įtakojančiais Jūsų gyvenimą (pvz., pandemija, karinis konfliktas ir kt.).

Šiaip neharmoningus aspektus galime jausti labiau ir aštriau. Ir, teigiama,  ne visi žmonės jaučia aukštųjų planetų poveikį vienodai.

Nagrinėjant tranzitus, atsižvelgiama į daug dalykų- tai ir kokie aspektai susidaro-harmoningi, neharmoningi ar susijungimas,  kokiame horoskopo būste natalinė ir tranzitinė  planeta, kokio horoskopo būsto valdovas ji yra ir t.t. Tranzitinė planeta – priežastis, natalinė – pasekmė.

Trumpai apie Plutono tranzitus su planetomis, neatsižvelgiant į horoskopo būstus, kur planetos randasi (tai daugiau psichologinis lygis):

Plutonas – Saulė.  Savo asmenybės, savojo “aš“ , vertybių peržiūra.

Jei tranzitas harmoningas, galite jaustis emociškai pakylėti,  išaugti energetinis potencialas, galime būti pasiryžę įgyvendinti tai, ką ankščiau būtų sunku įsivaizduoti, pajėgūs įgyvendinti didelius projektus ir pan.  Gebate kontroliuoti įvykius, įveikti  aplinkybes, įgyjate jėgų daryti taip, kaip norisi, ar gebėjimą įtakoti kitus. Būdingas atsparumas, valia.

Jei Plutono tranzitai su Saule neharmoningi, galime jausti grėsmę, savojo “aš“ jausmui, gyvenimo iššūkius. Gali kilti nepasitenkinimas, norisi kovoti su aplinka.  Gali būti nemažai energijos, bet ją gali būti sunkoka nukreipti reikiama linkme, o tiesiog galit eikvoti maištaujant prieš aplinka, liejant nepasitenkinimą, būti agresyviai, karingai  nusiteikę, provokuoti kitus. Įtampa, stresas.  Galite būti per daug apsėsti kokių nors minčių, idėjų. Galite jausti savo ir kokios nors grupės ar valdingo asmens  interesų susidūrimą, konfliktą. Gali atrodyti, kad sunku kontroliuoti aplinkybes,  savo gyvenimą, ypač kol neatsikratysite kokių nors senų įpročių ir pan.  Gali tekti atsisakyti kažko, kad atrodė ankščiau vertinga, ar tai kažkokių savo stereotipų.

Taip pat teigiama, kad Plutonas tranzite gali būti susijęs su svarbaus vyro figūra ( pvz., vyras, tėvas).

Plutonas-Mėnulis. Plutono – Mėnulio tranzitai susiję su emociniais pergyvenimais, emociniais ryšiais. Taip pat gali būti įvykti radikali transformacija stereotipų, susiformavusių  dar vaikystėje. Galite peržiūrėti tai, kas vyko praeityje ir išmesti nereikalingas praeities šiukšles.

Jei tranzitai harmoningi, gali sustiprėti intuicija, nuojauta, galimas didelis įsitraukimas į kokius nors reikalus (už ką atsakingas Mėnulis horoskope). Intensyvūs pergyvenimai, atskleidžiantys naujas mūsų asmenybės ribas. 

Jei tranzitai neharmoningi, galimas sunkus emocinis stresas, nerviniai priepuoliai, net psichozės, į pasaulį žiūrime skausmingai. Kontroliuoti savo emocijas sudėtinga. Mus gali traukti pavojingos situacijos, galime būti linkę elgtis impulsyviai, neracionaliai.  Galite per daug remtis emocijomis, ir gali būti sudėtingiau spręsti klausimus logiškai. Galite jaustis nesaugiu ir siekti kontroliuoti kitus, manipuliuoti ar patys per daug pasiduoti manipuliacijoms ar įtakai.

Taip pat gali būti aktualūs klausimai, susiję su motina, motinos rūpesčiu, ar svarbios moters figūra.  

Plutonas – Merkurijus gali būti psichologiškai ne taip stipriai juntamas tranzitas, kaip tranzitai su Saule, Mėnuliu. Jo metu  gali vykti nuostatų, idėjų, prioritetų  transformacija.

 Jei tranzitas harmoningas, galimi daug naujų kontaktų, ar daug naujos  informacijos gavimas. Galimas  gebėjimas susikoncentruoti, įsigilinimas į reikalų esmę, pasiekimai besimokant, naujų įgūdžių įgijimas, naujos idėjos, geras laikas kokiems nors tyrinėjimams. Mūsų žodis gali tapti reikšmingas, svarbus kolektyve, mes galime įgauti jėgos įtakojant kitus. Jums geriau gali sektis suprasti žmonių elgesį, pasleptus motyvus, kas yra  nesakoma ar paslėpta, taip pat geriau suprasti, išanalizuoti ir save, savo pasąmonę.

Jei tranzitai neharmoningi, galite jaustis perkrauti  bendravime, kontaktuose, gaunamos informacijos, skubių reikalų  gali būti per daug. Galite įsitraukti į žodinę kovą, ginčus dėl, pvz., ideologijos ir pan. Galite būti per daug apsėsti kokių nors minčių, idėjų, gilinimosi į kažką,  siekti primesti savo mintis. Reikėtų būti atsargesniems dėl to, ką sakote, nes vidiniai konfliktai gali paskatinti impulsyvų elgesį.

Plutonas – Venera. Galimas stiprus potraukis, aistra, gilūs intensyvūs, dramatiški išgyvenimai meilės reikaluose ir pan., gali būti svarbūs seksualiniai santykiai.  Meilės išgyvenimai gali transformuoti gyvenimą. Kažkoks asmuo gali Jus traukti, kaip plaštakę prie ugnies.  Galimas stiprus noras kažką įgyti ar turėti.

Jei tranzitas harmoningas, gali padidėti gerbėjų skaičius, padažnėti meilės nuotykiai. Pas moteris padidėja magnetizmas, seksualumas. Pas vyrus padidėja potraukis moterims.

Jei neharmoningas tranzitas, meilės santykiai gali atnešti streso, pavydo, dramatiškų pergyvenimų, iššūkių. Santykiuose galite prarasti racionalumą ir savikontrolę, būti apsėsti dėl kokio meilės objekto. Pas moteris gali būti ir kokios nors pavojingos situacijos, kuriose dalyvauja vyrai. Pas kai kuriuos gali išsivystyti  šopaholizmas.

Plutonas-Marsas. Gali padidėti drąsa, gebėjimas prasimušti, gebėjimas ištverti didelius fizinius krūvius, skausmą ir pan.

Jei harmoningas tranzitas – daug gyvybinės jėgos, galimybė daug nuveikti per trumpą laiką ir pan. Aktyvus laikotarpis, kai patinka varžytis, užsiimti treniruotėmis ir pan.

Neharmoningas tranzitas- daug išeikvojama energijos, be to, galite pritraukti agresyvius žmones ar grupę agresyviai nusiteikusių priešininkų, skandalą, sulaukti kolektyvo spaudimo ir pan. Kai kuriems gali grėsti ir fizinė grėsmė. Traumų pavojai.

Plutonas – Jupiteris. Galimi staigūs socialinio statuso pasikeitimai. Gali priversti pakeisti požiūrį į socialinius prioritetus, statusą, moralę, pasaulėžiūrą, religiją.

Jei aspektas harmoningas, gali smarkiai išaugti Jūsų autoritetas, statusas tam tkram kolektyve, grupėje. Galite tapti populiaresni, ne paprastai. Galbūt nuveiksite ką nors visuomenei reikšmingo, ar įgyvendinsite kokį stambų projektą.

Jei aspektas neharmoningas, galimi skandalai dėl autoriteto, gali tekti pakovoti dėl savo autoriteto, dėl savo gero vardo. Galite pervertinti savo jėgas ir galimybes.

Plutonas-Saturnas. Jei tranzitas harmoningas, gali pasireikšti kaip savanoriškas savęs apribojimas, didelė ištvermė, koncentracija, tikslo siekimas dėka šių savybių. Sveikas skepticizmas gali padėti atsikratyti gyvenime to, kas nereikalinga.

Jei tranzitas neharmoningas, galimas sudėtingas psichologinis, išvermės išbandymas dėl tam tikrų nepalankių aplinkybių. Gali tekti paaukoti kažką svarbaus, ir tai gali atrodyti skausminga.

Tranzito nagrinėjimas neatsižvelgiant į tai, kur randasi tranzitinės planetos aspektuojama gimimo planeta daugiau kaip minėta atskleidžia psichologinį lygį.  Kiekviena planeta randasi tam tikrame horoskopo būste, ir tai parodys, kad tranzitas susijęs su tam tikrais to horoskopo būsto reikalais.  Pvz., jei Merkurijus Jūsų horoskopo būste randasi VI-ame horoskopo būste, ir yra Plutono tranzitas su Merkurijumi, pokyčiai gali būti susiję su darbo vieta, arba pasikeisti  sveikatos reikalai, ar dar kokios kitos šio horoskopo būsto temos (pvz., augintiniai naminiai gyvūnėliai, pavaldiniai). Ar, pvz. Plutono tranzitas su planeta VII būste rodo kokį nors įvykį Jūsų partnerio gyvenime, arba dėl  partnerio, kurį atstovauja Marsas, įvyks kokie pokyčiai, pvz., gali įvykti konfliktas su sutuoktiniu.  Be viso to to, traktuojant tranzitus, atsižvelgiame, kokiame mūsų gimimo horoskopo būste randasi tranzitinė planeta.  Tai nurodys į priežastis, kurios iššauks pasekmes. Pvz. jei tranzitinė planeta Plutonas randasi IX gimimo horoskopo būste ir yra opozicija su IV būsto planetomis, ar kvadratūra su VI horoskopo, galbūt galime būti priversti emigruoti, palikę savo namus, ar darbovietę, buvusį gyvenimo būdą nors iki tol nebuvo minčių apie tai ir noro. Arba, pvz., studijas gali tapti sunku suderinti su darbu ir pan. 

Plutonas

Plutono simbolinis žymėjimas horoskope

Tranzitinio žemėlapio pavyzdys. Tranzitinio Plutono ir Saulės kvadratūra:

Plutono tranzitas

Similar Posts