PROGRESIJOS

Progresija-prognozavimo metodas, kai sutapatinami skirtingo masto laiko intervalai.  Progresijos klasifikuojamos pagal: 

  • laiko intervalų santykių  dydį (pavyzdžiui, kai imama diena už metus, santykis maždaug lygus 1: 365.25;
  • progresijų atskaitos kryptį  (pirmyn ar atgal nuo gimimo momento).

Teigiama, kad progresijos daugiau atspindi vidinius pokyčius,  mūsų psichologinę būseną, pasireiškia kaip pojūtis, nes todėl, kad pirmiausia čia žiūrime greitąsias planetas ir pirmiausia Mėnulį. Tačiau nebūtinai tai vien tik pschologinis lygis.

Prognozuojama:

  • nagrinėjant progresijos žemėlapį  
  • analizuojant  šio žemėlapio sinastriją su nataliniu žemėlapiu (radiksu).

Teoriškai progresijų gali būti labai daug : diena už metus, savaitė už metus, mėnuo už metus, diena už mėnesį, metai už mėnesį ir t.t.

Tačiau paprastai naudojama progresija, kai imama diena už metus (taip vadinamos antrinės progresijos, pavyzdžiui,  trisdešimta diena po gimimo atitiks trisdešimtuosius gyvenimo metus, jei žmogus gimė 2000-01-01, kad nustatyti planetų progresiją, kai jam bus 20 m. , žiūrime planetų padėtį  20 dienų po gimimo, t. y. 2000-01-21. Dar gali būti naudojamos tretinės progresijos (viena diena = vienam sideriniam mėnesiui (1: 27.32) ir kt.

Progresyvinės planetos  juda skirtingais greičiais-greičiausiai Mėnulis (todėl Mėnulis yra svarbiausia planeta progresijų analizėje), o progresijos, pradedant nuo Jupiterio, juda labai lėtai, tik keletą laipsnių, todėl progresijose paprastai  žiūrima tik asmeninės planetos.  Paprastai  tik asmeninės planetos gali  suformuoti naujus aspektus progresijų žemėlapyje (tai paprastai rodo svarbius įvykius žmogaus gyvenime). Imant progresiją “diena už metus”, Mėnulis pereina per Zodiaką  maždaug per  27-28 m.

Naudojamas ne daugiau 1.5 laipsnio orbisas, paprastai iki 1 laipsnio. Aspekto intensyvumas stiprėja, kol jis artėja prie tikslaus, kai tolsta-silpnėja.

Daugiau  apie progresyvinį Mėnulį.  Kaip minėta, progresijose analizei svarbus Mėnulis  (kaip greičiausia planeta), čia atsižvelgiame: 

  • Mėnulio judėjimą per Zodiako ženklus ir horoskopo būstus (pvz., Mėnulis-Jautyje, žmogus susirūpinęs materialiniais dalykais, Avino ženkle-jo gyvenimo būdas aktyvus, Mėnulis IX-ame būste-traukia kelionės ir t.t.).
  • Kai Mėnulis pereina per ascendentą, Mėnulio mazgus. 
  • Taip pat Mėnulio aspektai su natalinėmis planetomis ir su kitomis progresyvinėmis planetomis. Aspektai trunka nelabai ilgai, iki 2 mėn.

Kalbant apie kitas planetas, taip pat atsižvelgiame į visą tai kas minėta apie Mėnulį, bet čia taip pat labai svarbu, kai planeta keičia kryptį iš direktyvinės į retrogradinę (pvz., Merkurijus keičia kryptį į retrogradinį (arba atvirkščiai)-žmogus  gali tapti nebe toks aktyvus, mažiau bendraujantis). Taip pat čia daugiau atsižvelgiame į aspektus, kadangi kitos planetos retai  keičia Zodiako ženklą ir būstą.

Teigiama, kad kai Mėnulis eina per kokį nors Zodiako ženklą ar horoskopo būstą, jis tarsi sukuria landšaftą, akcentuoja tam tikrą temą, yra kaip aktyvatorius daugiau, be savo prasmių.

O kada progresyvinis Mėnulis pereina per ascendentą, psichologiškai  paprastai reiškia naują ciklą.

Kai Mėnulis pereina į kitą horoskopo būstą, aktyvuoja būstą kokiu nors įvykiu, ir kažkurį laiką svarbi šio būsto tema.  

Kai progresyvinis Mėnulis aspektuoja Saturną, tai gali išryškinti mūsų problemas ir baimes.

Mėnulis pereina per Neptūną- kūryba, meditacija, neigiama prasmė-apgaulė, žmogus užgėrė ir kt.

Jei vyksta kokie nors aspektai su Plutonu, gyvenimas reikalauja permainų ir svarbu paleisti, tai, kas pasenę.

Plutonas, Neptūnas gali tarsi ištraukti  į išorę tai, kad buvo pas mus giliai viduje ar praeities situacijas, ir mes galime elgtis nelabai motyvuotai.

Jei Mėnulis aspektuoja su kylančiu Mėnulio mazgu,tai gali atnešti ilgalaikių postūmių, duoti raktą pagrindinių problemų sprendimui.

Mėnulio  mazgai siejami su karma, kai progresyvinis Mėnulis aspektuoja besileidžiantį Mėnulio mazgą, tai gali būti susiję su karminių skolų grąžinimu, ankstesnių poelgių pasekmėmis.

Progresijų žemėlapį galite susidaryti daug kur  interneto svetainėse, pvz.: https://horoscopes.astro-seek.com/astrology-secondary-progressions-directions-chart

Similar Posts