Žvaigždės astrologijoje

Senovės graikai skyrė  „nejudančias“  žvaigždes, taip   vadino visas žvaigždes, išskyrus Saulę.  Tuo tarpu  “klajojančiomis žvaigždėmis ” vadino planetas, Saulę ir Mėnulį.  Realiai tos žvaigždės nėra nejudančio,  tiktai  mes stebime gana statišką Visatos vaizdą.  Astrologijoje, kaip pastebėjote Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, kitos planetos, taip pat ir Plutonas vadinami planetomis, nesigilinant, kas tai yra astronomijos moksle.  Planetos yra pagrindiniai horoskopo veikėjai, be jų gimimo horoskopas negali  būti nagrinėjamas.  Be žvaigždžių horoskopas gali būti nagrinėjamas, tačiau reikėtų žinoti, kad ir taip vadinamos nejudančios žvaigždės astrologijoje reikšmingos, į žvaigždes, nagrinėjant  gimimo  horoskopą yra atsižvelgiama, joms taip pat suteikiamos  tam tikros charakteristikos. Tiesa, ši tema astrologijoje nėra išnagrinėta taip jau  plačiai, literatūros nedaug,  bei interpretacijos nevienareikšmiškos.

Žvaigždės ir planetos be abejo, traktuojamos skirtingai.  Kada atsižvelgiame į žvaigždes horoskope?  Visų pirma, žvaigždė turi būti susijungusi su planeta ar kampinio horoskopo būsto kuspidu (paprastai paplitusi nuomonė, kad turi reikšmės tik susijungimo aspektas). Pagrinde, teigiama, reikėtų atsižvelgti tik į susijungimą su su asmeninėmis planetomis (Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, Marsas).

Reikia pažymėti, kad orbisai skirtingų astrologų traktuojami labai skirtingai.  Ir, teigiama, jog orbisas priklauso nuo žvaigždinio dydžio, kuris matuojamas pagal žvaigždės ryškumą (žvaigždinis dydis žymimas  m). Taigi pirmo žvaigždinio dydžio žvaigždėms taikomas orbisas nuo  30′ iki maždaug 2°30′ (labiau pagrįsta būtų nuo 1° iki 1°30′ pirmo dydžio žvaigždėms), paskesniems žvaigždiniams dydžiams turėtų būti taikomas dar mažesnis orbisas.

Kai kurios žvaigždės, į kurias atsižvelgiama astrologijoje: Regulas (dydis 1m,36), Vega (dydis 0,03m), Altayras (dydis 0,77m  ), Antaris, Rigelis, Sirijus,  Algolis, Aldebaranas, Antaresas, Kapela, Fomalhautas  na  ir t.t.

Teigiama, kad žvaigždės turi labiau karmišką poveikį, labiau neišvengiamą, ko mes negalime koreguoti. Tai, kam mes tarnaujame, žvaigždės gali būti siejamos su žodžiu egregoras.

Žvaigždžių charaktistikose nurodoma, kokių planetų prigimtį jų poveikis jos turi, pvz.,( Marso-Saturno).

Taip pat žvaigždės pasireiškimo pobūdis autorių siejamas ir su jos spektrine klase  (M, K, G, F, A, B, O). Pvz., M-raudonos žvaigždės siejamos su Marso prigimtimi, K, oranžinės- su Saule ir t.t.

Teigiama, kad žvaigždė gali modifikuoti planetos įtaką,  tačiau planetos ir žvaigždės prigimtis turi būti panaši.

Inernete savo horoskopą su fiksuotomis žvaigždėmis galite pasižiūrėti šioje interneto svetainėje : https://horoscopes.astro-seek.com/fixed-stars-in-natal-chart-astrology-calculator

Ten galima pasirinkti orbisą, geriau neimti orbiso daugiau kaip 1.5° .

Horoskopą su žvaigždėm galite pasižiūreti kokioje nors astrologinėje programoje, yra nemokamų, pvz., Zet Lite, kurios nemokama versija turi nemažai galimybių, galite atsisiųsti čia (angliška versija) arba čia (programa rusų k.)-kalbą galite pasikeisti pačioje programoje Zet.  Jei pas Jus programoje nerodo rusiško šrifto, tik kažkokius hieroglifus, tai ne programos problema, reikia nustatyti Windows operacinę sistemą- Start/Settings/Time & language/Language/Preferred languages. 

Kai kurios žvaigždės:

Astrologijoje kaip minėta atsižvelgiama į žvaigždžių susijungimą su planetomis ar kampinių horoskopo būstų kuspidais (orbisas nuo 1° iki 1°30′).

Regulas. Ryškiausioji Liūto žvaigždyno žvaigždė, regimasis ryškis 1.35. Regulas, kaip ir kitos žvaigždės  astrologijoje traktuojamos įvairiai, paprastai traktuojama, kaip palanki žvaigždė: 1) siejama su valdžia, turtu, karjera, įtaka, ryšiais su valdžia, žinomais žmonėmis.  2) originalus gyvenimo kelias 3) garbingumas, atvirumas, drąsa.

Rigelis. Septinta pagal ryškumą žvaigždė. Regimasis ryškis-0,112. Astrologijoje žvaigždės traktuojamos skirtingai skirtingų autorių, paprastai šiai žvaigždei priskiriama teigiama reikšmė: karjera, turtai, pakilimas gyvenime valios, koncentracijos dėka. 

Sirijus-ryškiausia žvaigždė, po Saulės. Kaip ir kitos žvaigždės, traktuojama nevienareikšmiškai, istoriškai keitėsi, senovėje poveikis buvo laikomas daugiau nepalankiu, šiuo metu traktuojama paprastai kaip  palanki žvaigždė-gali atnešti šlovę, garbę, turtus, jei susijungimas palankus. D. Kutaliov- ši žvaigždė duoda daug energijos, tik tas energijas  gali būti sunku suvaldyti. 

Spika.  Regimasis ryškis 1.04. Astrologijoje paprastai traktuojama kaip palanki žvaigždė-duoda sėkmę, gerovę, šlovę (jei nėra susijungusi su piktomis planetomis). Suteikia jėgų, aktyvumo, tikslo siekimo, nors ir išbandymų. 

Tolimanas -regimasis ryškis 1.33. Nurodo subtilų skonį, gerus draugus, pagarbą, naudos gavimą.

Similar Posts