Senovės graikai skyrė „nejudančias“ žvaigždes, taip vadino visas žvaigždes, išskyrus Saulę. Tuo tarpu “klajojančiomis žvaigždėmis ” vadino planetas, Saulę ir Mėnulį. Realiai tos žvaigždės nėra nejudančio, tiktai mes stebime gana statišką Visatos vaizdą. Astrologijoje, kaip pastebėjote Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, kitos planetos, taip pat ir Plutonas vadinami planetomis, nesigilinant, kas tai yra astronomijos moksle. Planetos yra pagrindiniai horoskopo veikėjai, be jų gimimo horoskopas negali būti nagrinėjamas. Be žvaigždžių horoskopas gali būti nagrinėjamas, tačiau reikėtų žinoti, kad ir taip vadinamos nejudančios žvaigždės astrologijoje reikšmingos, į žvaigždes, nagrinėjant gimimo horoskopą yra atsižvelgiama, joms taip pat suteikiamos tam tikros charakteristikos. Tiesa, ši tema astrologijoje nėra išnagrinėta taip jau plačiai, literatūros nedaug, bei interpretacijos nevienareikšmiškos.
Žvaigždės ir planetos be abejo, traktuojamos skirtingai. Kada atsižvelgiame į žvaigždes horoskope? Visų pirma, žvaigždė turi būti susijungusi su planeta ar kampinio horoskopo būsto kuspidu (paprastai paplitusi nuomonė, kad turi reikšmės tik susijungimo aspektas). Pagrinde, teigiama, reikėtų atsižvelgti tik į susijungimą su su asmeninėmis planetomis (Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, Marsas).
Reikia pažymėti, kad orbisai skirtingų astrologų traktuojami labai skirtingai. Ir, teigiama, jog orbisas priklauso nuo žvaigždinio dydžio, kuris matuojamas pagal žvaigždės ryškumą (žvaigždinis dydis žymimas m). Taigi pirmo žvaigždinio dydžio žvaigždėms taikomas orbisas nuo 30′ iki maždaug 2°30′ (labiau pagrįsta būtų nuo 1° iki 1°30′ pirmo dydžio žvaigždėms), paskesniems žvaigždiniams dydžiams turėtų būti taikomas dar mažesnis orbisas.
Kai kurios žvaigždės, į kurias atsižvelgiama astrologijoje: Regulas (dydis 1m,36), Vega (dydis 0,03m), Altayras (dydis 0,77m ), Antaris, Rigelis, Sirijus, Algolis, Aldebaranas, Antaresas, Kapela, Fomalhautas na ir t.t.
Teigiama, kad žvaigždės turi labiau karmišką poveikį, labiau neišvengiamą, ko mes negalime koreguoti. Tai, kam mes tarnaujame, žvaigždės gali būti siejamos su žodžiu egregoras.
Žvaigždžių charaktistikose nurodoma, kokių planetų prigimtį jų poveikis jos turi, pvz.,( Marso-Saturno).
Taip pat žvaigždės pasireiškimo pobūdis autorių siejamas ir su jos spektrine klase (M, K, G, F, A, B, O). Pvz., M-raudonos žvaigždės siejamos su Marso prigimtimi, K, oranžinės- su Saule ir t.t.
Teigiama, kad žvaigždė gali modifikuoti planetos įtaką, tačiau planetos ir žvaigždės prigimtis turi būti panaši.
Kai kurių žvaigždžių koordinates galite rasti kai kuriose astrologinėse svetainėse, pvz., https://www.astrotheme.com/files/fixed-stars.php, arba https://www.astrologycom.com/fixedstars.html
Tik reikia turėti omenyje, kad žvaigždės per metus dėl precesijos pasislenka į priekį apie 50 sekundžių, arba 0.83 minutės, o maždaug per 72 metus per vieną laipsnį, tai jei lentelėje nurodyta žvaigždės koordinatės pvz., 2000 metų, arba kokia yra dabar, tai reikia atimti kažkiek minučių atitinkamai, jei gimėte ankščiau, arba pridėti kažkiek minučių, jei gimėte vėliau.
Svetainėje https://horoscopes.astro-seek.com/fixed-stars-in-natal-chart-astrology-calculator galite pasižiūrėti, kaip išsidėsčiusios žvaigždės Jūsų horoskope, tačiau ten yra tik, kaip nurodyta 15 pagrindinių žvaigždžių, ir atsižvelkite tik į tas, kurios susijungusios su planetomis Jūsų horoskope, ar kampiniais kuspidais.
Horoskopą su žvaigždėm galite pasižiūreti kokioje nors astrologinėje programoje, yra nemokamų, pvz., Zet Lite, kurios nemokama versija turi nemažai galimybių, galite atsisiųsti čia (angliška versija) arba čia (programa rusų k.)-kalbą galite pasikeisti pačioje programoje Zet. Jei pas Jus programoje nerodo rusiško šrifto, tik kažkokius hieroglifus, tai ne programos problema, reikia nustatyti Windows operacinę sistemą- Start/Settings/Time & language/Language/Preferred languages.
Žinomesnės knygos apie žvaigždes: Bernadette Brady “Brady’s Book of Fixed Stars”
П.П.Глоба. “Мистерии звездной астрологии” arba kita knyga “Звездная астрология”-galite rasti internete
Александр Имширагич “Неподвижные звезды: Столпы судьбы”
Vivian E. Robson”Fixed stars and constellations in atrology” galite rasti čia arba čia
Oscar Hofman “Fixed Stars in the Chart: Constellations, Lunar Mansions and Mythology”